Merkur Design Full-Servis Dijital Ajans 🤙

Geleceğe yönelik insan merkezli, sonuç odaklı ve ölçümlenebilir pazarlama çözümleri üretiyoruz

Sektör

ÖSYM yeni arayüzü ile yayında

ÖSYM kullanıcıların site içinde çok fazla işlem gerçekleştirdiği bir web sitesi olma özelliğinde dolayı yeni teknolojiye ve kullanıcı dostu bir tasarıma ihtiyacı olan bir sayfaydı. Merkur Design olarak yaptığımız her projede olduğu gibi burada da ihtiyaca yönelik bir çözüm üreterek yeni teknolojiden faydalandık. Html5 ile yapılan sitenin tasarımını ise kullanıcıların en kolay işlem yapabileceği haliyle oluşturduk ve kurumsal çizgiyi koruduk.

22 Nisan 2017, Cumartesi SHARE
ÖSYM Website UX/UI Tasarım

Eski teknolojiye sahip ve kullanıcıların işini kolaylaştırmak yerine daha da zorlaştıran ÖSYM’nin web sitesi Merkur Design ile yeniden hayat buldu.

Kullanıcı dostu olarak tasarlanan yeni sayfada artık kullanıcılar aradıklarına çok daha kolay ulaşmakla kalmayıp sitede daha fazla zaman geçirmeye başladı. Kullanıcıların site içinde daha fazla zaman geçirmesini sağlayarak ÖSYM’ye büyük bir avantaj kazandırdığımız bu tasarımda mobil uyumluluğu da ön planda tutarak siteye ulaşım kolaylığı sağladık.

Zaman zaman yüz binlerce kullanıcının aynı anda işlem yaptığı bir site olması dolayısıyla ÖSYM kullanılacak teknoloji ve tasarım açısında hassas bir projeydi ve ancak bu alanda deneyimli bir dijital ajans bu projenin altından kalkabilirdi.

Merkur Design olarak gerçekleştirdiğimiz her projede olduğu gibi ÖSYM web sitesi projesinin de altına gururla imzamızı attık.