360 Dijital İletişim Ajansı 🤙

Geleceğe yönelik insan merkezli, sonuç odaklı ve ölçümlenebilir dijital çözümler üretiyoruz

SON PROJELER TEKLİF AL

Barbary Brasserie

İç mimari sektörünün parlayan yıldızı Yalın Tan and Partners

A+ bir restoran markası olan Barbary için dijital pazarlama stratejisi ile markanın hedef kitlesine ulaşması ve müşteri potansiyelinin artması sağlanmıştır. Marka kimliğine uygun görsel ve metinler ile sosyal medya platformlarında dikkat çeken marka için lokasyon bazlı reklam çalışmaları yürütülmüştür.

Hedef kitle analizi ve persona yaratma süreci

Bulunduğu bölgede var olan bir hedef kitleyi kendine çekmenin yanı sıra farklı lokasyonlardan kullanıcılara da ulaşmak isteyen marka için hedef kitle analizi yapıldı. Bu süreç boyunca elde edilen datalar incelenerek en doğru hedef kitleye ulaşılmak amaçlandı. Hedef kitle analizi sonucunda elde ettiğimiz verilerle birlikte marka için belirli personalar yaratarak gelecekte yapılacak reklam ve içerik çalışmaları için net bir yol haritasına ulaşıldı.

Sosyal Medya Yönetimi

Yaratılan personaların ilgisini çekecek ve marka karakterini yansıtan görsel ve metin içerikleri hazırlanarak sosyal medya planları oluşturuldu. Bu plan dahilinde sosyal medya platformlarından paylaşılan içeriklerin maksimum organik etkileşime ulaşması için gerekli noktalarda optimizasyona gidildi ve içerikler sürekli olarak gelişim ve değişime uğradı.

Sosyal medya yönetiminde etkili olan bir çok faktör bu projede göz önünde tutuldu. Hedef kitlenin aktif olduğu saatler, ilgilerini çeken içerik türleri ve merak uyandırıcı içerik dili gibi kilit noktalar projenin başarılı olmasında fayda sağladı.

Düzenli olarak yapılan sosyal medya reklamları ile markanın daha fazla kullanıcıya ulaşması ve marka bilinirliği sağlaması hedeflendi. Doğru hedef kitle üzerinde yapılan bu reklam çalışması minimum tutarlarla maksimum etkileşim almayı sağladı. Lokasyon bazlı reklam çalışmaları ile Barbary açıldıktan kısa bir süre sonra hedeflediği müşteri kitlesine ve doluluk oranına ulaştı.

Analiz ve Optimizasyon

Sürekli olarak organik ve ücretli her datanın analiz edilmesi ve tüm çalışmaların bu analizlere göre optimize edilmesi sonucunda bu projede maksimum verim elde edildi. Elde edilen tüm veriler ve analizler düzenli olarak marka yetkilileri ile de paylaşıldı.

Benzer İşler

İletişime Geçin

Bir fikri hayata geçirmek, yeni bir proje başlatmak ya da sadece tanışmak için bizimle iletişime geçin ✌️

Hadi konuşalım