Merkur Design Full-Servis Dijital Ajans 🤙

Geleceğe yönelik insan merkezli, sonuç odaklı ve ölçümlenebilir pazarlama çözümleri üretiyoruz

Netsmart

Dijital dünya için siber güvenlik standartlarını yeniden tanımlıyoruz

Siber güvenlik sektöründe rakiplerinde sadece hizmet kalitesi ile değil kimliği ve dijital platformlarındaki imajı ile de önde olmayı hedefleyen Netsmart’ın marka kimliği yenileme sürecinde öncelikle markanın hedefleri ve değerleri noktasında bir çalışma yaptık.

Kurumsal marka kimliği yaratma

Netsmart marka kimliği projesinde markanın güvenilir ve yenilikçi yönlerini vurgulayan bir imaj yarattık.

Kurumsal kimlik tasarımında seçtiğimiz yeşil ve lacivert renkleri ile marka değerlerini zarafet ve incelikle vurgularken, markanın sektörde ayrı bir noktada konumlandırılmasını hedefledik.

Kurumsal Kimlik Materyalleri

Kurumsal kimlik materyallerinde de belirlemiş olduğumuz logo tasarımındaki çizgi üzerinden devam ederek, yaratıcı ve dikkat çekici sonuçlar elde ettik.

Logo Animasyon

Netsmart’ın yeni kurumsal kimliğinin lansmanını yapmak amacı ile hazırladığımız logo animasyonunda ise marka ile hedef kitlesi arasında güçlü bir bağ kurmak ve marka bilinirliği yaratmak hedeflendi.

Siber güvenlik dünyasını ve marka çözümlerini temsel eden çeşitli 3D görsellerin yer aldığı logo animasyon videosu güçlü marka mesajı ile etkileşim yakaladı.

Dijital Pazarlama

Netsmart’ı rakiplerinden farklı kılacak, sektörde zirveye taşıyacak en önemli noktalardan biri ise sosyal medya platformları. Markanın dijital pazarlamasını üstlendiğimiz projede öncelikle marka için bir dijital pazarlama strateji geliştirmek için sektör ve rakip analizlerini gerçekleştirdik. Analizler sonucu elde ettiğimiz veriler ve marka hedefleri doğrultusunda bir strateji geliştirdik.

Markanın rakiplerinden ayrılmak istediği tek nokta hizmet kalitesi değildi. Netsmart müşterilerine sunduğu hizmetlerin maksimum kalitede olmasının yanı sıra çalışanlarına sunduğu imkan ve çalışma ortamı ile de sektörde diğer markalardan ayrılıyor. Bunun üzerine Netsmart’ı “Employer Branding” markası olarak konumlandıracak bir Instagram stratejisi geliştirdik. Markanın Instagram hesabını tamamen bu strateji üzerine konumlandırdık ve daha samimi ve eğlenceli bir dil ile markanın ofis yaşamını ve ekibine bakışını yansıttık.

Linkedin’de ise markanın satış hedeflerine odaklanan ve güçlü yönlerini vurgulayan daha kurumsal bir yaklaşım benimsedik. Etkileşimlerin düşük olması sebebi ile etkileşimi artıracak ve markayı sıradanlıktan kurtaracak içerik türleri ile hedeflerine yaklaştırdık.

Sosyal medya yönetimini farklı platformlara göre farklı stratejiler üzerine geliştirdiğimiz bu projede özgün içerikler ve farklı görsel dil kullanımı en belirgin özellikler oldu.

Diğer Projeler

İletişime Geçin

Bir fikri hayata geçirmek, yeni bir proje başlatmak ya da sadece tanışmak için bizimle iletişime geçin ✌️

İletişime geçin